Kupujemy kurtkę zimową

Zakup odzieży wierzchniej to zawsze spore wyzwanie. Kurtki nie należą do tanich elementów garderoby, dlatego też trzeba zastanowić się nad wyborem, aby wprowadzić do szafy rzecz na lata, która sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych. Na co postawić w tym sezonie? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi dla kobiet, które przeglądają kurtki zimowe damskie.

Sportowe kurtki zimowe damskie

Na bardzo wysokie mrozy, dni, w których panuje tak zwana zima stulecia, najlepiej sprawdzą się kurtki sportowe. Dlaczego? Ponieważ są one skonstruowane w ten sposób, że doskonale chronią nie tylko przed ujemnymi temperaturami, ale również wilgocią oraz wiatrem. A przecież zimą panują różne warunki atmosferyczne. Świetną opcją w tym stylu będzie po prostu parka z tkaniny hydrofobowej. Dłuższa kurtka, na przykład z podszewką z kożuszka, która posiada kaptur ozdobiony futerkiem, to rzecz genialna dla osób uwielbiających spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Jeśli ktoś nie chce rezygnować z aktywności zimą, musi zainwestować właśnie w taką kurtkę.

Puchowa kurtka na zimę

Kolejna doskonała opcja to po prostu kurtka puchowa. Najlepiej wybrać taką, która jest wypełniona puchem gęsim, ponieważ to właśnie ten rodzaj wypełnienia najbardziej grzeje. Poza tym takie kurtki są lekkie, dlatego wtedy, gdy na zewnątrz zrobi się cieplej, jest zachowana naturalna termoregulacja organizmu. Zwyczajnie nie jest w nich zbyt gorąco. Tego typu kurtki mają sportowy charakter, ale jednocześnie doskonale wyglądają też ze spódnicami czy sukienkami. Jeśli wybierze się model dopasowany do ciała, z powodzeniem będzie można zakładać go nawet do eleganckich stylizacji do pracy.

Kurtka z wełny

Krótkie wełniane kurtki, na przykład bomberki, to doskonała opcja do miasta. Taką kurtkę można założyć na przykład na zakupy albo na spotkanie z przyjaciółką w kawiarni. Będzie też dobrym wyborem na randkę, kiedy chce się zachować kobiecy styl. Warto wybrać model z wełny, bo wtedy taka kurtka pomimo tego, że uszyta jest ze stosunkowo cienkiej tkaniny, jest też po prostu ciepła.